Jak na pěknou rodinou fotografii

Jak na pěknou rodinou fotografii

Ano zlato, byl jsem tam také. Byl jsem právě ten, kdo fotografoval..Jak chcete, aby si vás děti pamatovaly?
My všichni mluvíme o tom, jak je důležitá dokumentace, zachytit vzpomínky naší rodiny, všední dny našeho života, protože čas tak utíká… mám pro vás novinku, jste toho součástí. Dejte si sprchu, naličte se, oblečte si košili kterou milujete a můžete začít. Ve chvíli kdy se cítíte dobře, celý váš postoj se změní k lepšímu. Vaše děti budou mít zájem o to, aby viděly jak vypadala jejich matka v 35 nebo 45 letech..Potřebujeme více než vzpomínky, potřebujeme fotografie. Nevíte kde začít? Máme pro vás radu.

1. Připravte si stativ

Není to nutné, ale určitě vám pomůže. Stativ vám umožní ovládat moment zachycení fotografie.

2. Focus

Přibližování je klíčové. Pokud je to formálnější skupinová fotka,je to poměrně snadné, ale i když zachycujete více okamžiků, můžete požádat někoho ze skupiny aby zůstal stát a vy jste mohli zaměřit fotoaparát. Po zaměření nastavte zaostření na manuální ovládání, pokud tak neučiníte, může se ve chvíli, kdy fotíte nesprávně přiblížit.

3. Uzávěrka.

Použijte menší clonu, než tu co jste si obvykle vybrali, poslední věc kterou chcete je, aby vaše tvář byla rozmazaná.

4. Nechte pracovat své děti.

Pokud máte děti starší čtyř let, nechte je stisknout spoušť. Umístěte fotoaparát na stativ, nebo konkrétní místo, kde bude vaše dítě stát, poté přednastavte expozice, vyvážení bílé a zaostření. Doporučuji také vypnutí nepřetržitého snímkování, jinak vaše dítě pravděpodobně vypálí desítky záběrů v rychlém sledu. Dále ukažte svému dítěti, jaké tlačítko má stisknout. Možná vás překvapí jak dobře fotí.

5. Použijte dálkové ovládání a časovač.

Všichni jsme viděli obrazy, ve kterých se skupina pěkně usmívá a z levé strany rámu se objevuje rozostření šatů a vlasů. To opravdu nechceme! Můžete si ovšem dát záležet s dlouhým nastavení času, doporučuji vám použít dálkové ovládání a krátké nastavení času. Tímto způsobem máte čas ,aby jste mohli dálkový ovladač zastrčit do kapsy, nebo ho postavit na stranu před tím, než fotoaparát spustí. Držte ovladač, který dovoluje dítěti fyzicky stisknout spoušť. Děti milují knoflíky, takže je velká pravděpodobnost, že vaše rozšířená spolupráce bude úspěšná. Použijte intervalový časovač. Zatímco časové intervaly se používají pro časové snímání, pracují pro zachycení portrétu. To znamená že vy a vaše rodina si můžete odpočinout před fotoaparátem a možná jej dokonce ignorovat. Pravidlo pro jednu osobu při pořizování fotografii s více objekty zajistěte, aby jedna osoba dělala něco jiného než ostatní. V závislosti na nastavení, může tato osoba zářit a být předmětem fotografie.

6. Získejte kreativitu.

Nemusíte se všichni usmívat a stát čelem k objektivu (někdy je skvělé zachytit život bez připravovaných scén)
Snažte se strávit jeden den natáčením momentů od snídaně až po spaní. Je to nejsnadnější když strávíte den s rodinou. Není to jen fantastická dokumentace o životě, kterou vy i vaše děti určitě oceníte, ale je to skvělý způsob, jak začít věnovat pozornost vašemu okolí, jako je barva kvalita světla v různých místnostech a v různých časech. Klasické pravidlo rodinného portrétu je, aby se osoby vzájemně dotýkaly, dále požádejte děti aby vás napodobovaly ve výrazu, zatímco bliká na fotoaparátu časové světlo, nechte své nejmladší aby se postarali o atmosféru okamžiku, tím se pro ně stane focení příjemnou hrou, což se odrazí i na výsledku.