7 Tipů pro zútulnění vašeho domova.

7 Tipů pro zútulnění vašeho domova.

Tipy pro osvěžení interiéru vašeho domu, aniž by došlo k porušení atmosféry.
Profesionální designéři dokážou zvýraznit přednosti vašeho domu a zároveň skrýt nedostatky tak, aby všem vyhovoval. Mluvili jsme s několika odborníky, abychom vám pomohli osvěžit interiér vašeho domova.

1. Barva na vchodové dveře.

Pokud chcete, aby váš dům dělal skvělý dojem, namalujte dveře zábavným lesklým odstínem. V mnoha kulturách je šťastná barva červená, rudé dveře znamenají vítání unavených cestujících, v rané Americe a v kostelích to představuje bezpečné útočiště. Oranžová a žlutá jsou další dva odstíny které jsou v oblibě, obě barvy jsou spojené s radostí a teplem. Také prosklené dveře působí velmi vzdušně.

2. Udržujte světlé a neutrální barvy stěn.

Dodržujte barvy jako je béžová nebo šedá, zejména v přízemí. Neutrální stěny vám poskytují větší rozmanitost a kreativitu při volbě dekorací. Pokud máte vedle sebe dvě malé místnosti, vymalujte je stejnou neutrální barvou která vám pomůže prostor zvětšit.

3. Ujistěte se, že vše spolu ladí.

Zamyslete se nad příjemnou hotelovou atmosférou, nábytek je uspořádán v seskupeních, které vyzívají ke konverzaci. Když umístíte nábytek do obývacího pokoje, zaměřte se na rovnováhu a intimitu. Oblast která má tvar U, s pohovkou pro dvě osoby které jsou obráceny k sobě, nebo tvar H s pohovkou přímo a konferenčním stolem uprostřed, je ideální.

4.Nechte vejít slunce do vašeho domova.

Pokud jde o těžké zastaralé závěsy, je lepší mít viditelně špinavá okna. V ideálním případě by měli být závěsy funkční a elegantní. Pokud je váš pokoj hodně slunný, rozhodněte se pro světlé barvy které nevyblednou. Nejvíce doporučujeme lehké tkaniny, vhodné jsou bavlněné, lněné a hedvábné směsi.

5. Zavěste nejméně jedno zrcadlo v každé místnosti.

Zrcadla prostor projasní, protože odráží světlo kolem místnosti. Umístíte-li ho špatně, pak je to téměř stejné jako když ho nemáte. Pověste zrcadla na stěny, které jsou kolmé k oknům, ne přímo proti nim.

6. Umění na zdi

Existuje jen pár věcí, které jsou směšnější než když visí obraz příliš vysoko na zdi. Střed obrazu by měl být v úrovni očí. Berte v úvahu měřítko, na velkou zeď dejte větší formát nebo skupinu menších kusů ve stylu galerie.

7. Zdroje osvětlení.

Každý pokoj by měl mít tři druhy osvětlení, což je okolní prostředí které poskytuje celkové osvětlení a často pochází ze stropních svítidel, další se nachází nad kuchyňskou linkou a pracovnou a pak máme světla dekorativní, ty nám zdůrazní umělecká díla.